امروز چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398 - Thu 04 25 2019

منو

اولین دوره آموزشی تطهیر کنندگان (غسال وغساله ) استان مازندران در آمل

  • نوشته شده توسط روابط عمومی
  • دسته: اخبار سازمان
  • بازدید: 1471

اولین دوره آموزشی تطهیر کنندگان (غسال وغساله ) استان مازندران در آمل

 اولین دوره آموزشی تطهیر کنندگان (غسال وغساله ) استان مازندران با هدف بهبود شرایط کاری این قشر و نیز آموزش احکام شرعی ومسائل بهداشتی به غسالان در سالن همایش های مرکز علمی کاربردی ساخا آمل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آرامستان شهرداری آمل، معاون خدمات شهری شهرداری آمل با قدردانی ازبرگزارکنندگان این همایش گفت: آموزش در تمام سازمانهای شهرداری آمل در سرلوحه کاری قرار دارد.

علی علیزاده با اعلام اینکه اگر تمام پرسنل سازمان آموزشی های لازم را ببیند قطعا می توانیم به دیگران آموزش های لازم را بدهیم،

وی گفت خوشبختانه در راستای بهداشتی کردن محوطه غسالخانه باحمایت های شورای اسلامی شهر و شهرداری توسط سازمان آرامستان شهرداری آمل اقدامات خوبی صورت گرفته است.

قدرت الله قنبریان مدیر عامل آرامستان های کشور ، کار غسال و غساله ها اخلاص و برای رضای پروردگار دانست و افزود: سخت ترین کارها اگر برای خدا و برای خشنودی او باشد سهل و آسان خواهد شد.

قنبریان : رسیدن به اخلاص را کار هر کس ندانست و تاکید کرد: دستیابی به این مهم کار انسانهای بزرگی است و بی شک غسال ها و غسالان نیز با اخلاص به بزرگی رسیده اند.

وی کار غسالی را بی منت و بدون انتظار و تنها در راه رضای خدا برشمرد و ادامه داد: تمام سختی های این کار فقط با در نظر گرفتن خدا می توان انجام داد، حتی اگر مردم قدر و منزلت شما را ندانند.

مدیر عامل آرامستان های گشور با تاکید بر اینکه غسل دادن میت همانند معامله با خدا است، تصریح کرد: چون میت نه زبانی برای تشکر دارد و نه پولی برای پرداختن دارد.

به گفته وی افرادی که در این شغل مشغول هستند مقامی بسیار ارزشمند و مقرب در نزد خداوند دارند.

علی محمد مقدس مدیرعامل سازمان آرامستان ضمن خیرمقدم به تمامی مهمانان وهمکاران شاغل در آرامستان تاکید داشت : از آنجا که کارکنان آرامستانها به دلیل شرایط خاص کاری همیشه در معرض استرس و اضطراب هستند و این امر باید مورد توجه ویژه مسئولان قرار گیرد، برگزاری چنین همایش هایی در تغییر دیدگاه ها نسبت به فعالیت در غسالخانه ها نقش بسزایی ایفا می کند.

مقدس گفت :آموزش غسل و کفن توسط روحانی و آموزش های بهداشتی و عفونی توسط متخصصان وزارت بهداشت از جمله برنامه های دوره آموزشی مذکور بوده که برای غسالها پیش بینی شده است.

با توجه به اهمیت رعایت مسائل شرعی و اسلامی، آموزش کفن و دفن از دیدگاه اسلام و شارع مقدس توسط روحانی و متخصص امور کفن و دفن  ،  حجةالاسلام والمسلمینبراری نیز در برنامه های آموزشی گنجانده شده است.

آموزش محیط زیست، دفع پساب، تست پزشکی و امحاء البسه میت توسط افراد متخصص از شبکه بهداشت شهرستان آمل  دراین دوره آموزشی ارائه گردید.

در اختتام این دوره آموزشی از همکاران تطهیر کننده در آرامستان های استان مازنداران با لوح سپاس وهدایا تقدیر وتشکر به عمل آمد.

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد