امروز چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398 - Thu 04 25 2019

منو

پیام نوروزی مقام معظم رهبری در سال1394

  • نوشته شده توسط روابط عمومی
  • دسته: اخبار سازمان
  • بازدید: 2704

پيام نوروزي رهبر معظم انقلاب:

سال 94، سال «دولت و ملت، همدلي و هم زباني»

رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي بمناسبت آغاز سال 1394 هجري شمسي، با تبريک سال نو و نوروز به ملت ايران و همه ملتهايي که نوروز را گرامي مي دارند، سال جديد را سال «دولت و ملت، همدلي و هم زباني» نامگذاري کردند.

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، متن پيام حضرت آيت الله خامنه اي به شرح زير است:

بسم الله الرّحمن الرّحيم

يا مقلّب القلوب و الابصار، يا مدبّر اللّيل والنّهار، يا محوّل الحول و الاحوال، حوّل حالنا الي احسن الحال.

السّلام علي فاطمة و ابيها و بعلها و بنيها.

آغاز سال مصادف است با ايّام شهادت حضرت زهرا (سلام الله عليها)؛ ارادت مردم ما به خاندان پيغمبر و دخت گرامي پيامبر اعظم اقتضائاتي دارد که يقيناً همه بايد اين اقتضائات را رعايت کنند و يقيناً رعايت خواهند کرد. اميد است که اين ايّام و اين سال از برکات فاطمي سرشار و برخوردار باشد؛ و نام مبارک اين بزرگوار و ياد ايشان تأثيرات عميق و ماندگار خود را در زندگي مردم ما در سال 1394 بگذارد. و اميدواريم که اين آغاز بهار طبيعت که آغاز سال نوي هجري شمسي است، براي ملّت ايران و براي همه ي ملّتهايي که نوروز را گرامي ميدارند مبارک باشد. سلام خاکسارانه عرض ميکنم به ساحت حضرت بقيّة الله الاعظم (ارواحنافداه) و ياد امام بزرگوارمان و شهيدان را در اين فرصت، گرامي ميداريم و اميدواريم که ما را از برکات انفاس طيّبه و دعاهاي ارواح مطهّر آن عزيزان برخوردار فرمايد. يک نگاه اجمالي به سال 1393 ميکنيم و نگاهي اجمالي به سال جاري اي که در اين ساعت شروع ميشود. سال 93 هم در عرصه ي داخلي و هم در عرصه ي خارجي و بين المللي براي کشور ما سال پرماجرايي بود؛ چالشهايي داشتيم، پيشرفتهايي هم داشتيم؛ ما در اوّل سال 93 با توجّه به همين چالشها بود که عنوان سال را گذاشتيم «عزم ملّي و مديريّت جهادي». با نگاهي به آنچه در سال 93 گذشت، مشاهده ميکنيم که عزم ملّي بحمدالله بُروز و ظهور داشت. ملّت ما عزم راسخ خود را هم در تحمّل برخي مشکلاتي که براي او وجود داشت نشان داد، هم در روز بيست ودوّم بهمن، در روز قدس و در راهپيمايي عظيم اربعين اين عزم را، اين همّت را از خود بُروز داد و نشان داد. مديريّت جهادي هم در برخي از بخشها بحمدالله بارز و آشکار بود. در آن بخشهايي که مديريّت جهادي را انسان مشاهده کرد، پيشرفتها را هم در آنجا مشاهده کرديم. اين البتّه توصيه ي مخصوص سال 93 نيست، هم عزم ملّي و هم مديريّت جهادي براي امسال و براي همه ي سالهاي پيش رو براي ملّت ما مورد نياز است.

و امّا در سال 94 آرزوهاي بزرگي براي ملّت عزيزمان داريم که همه ي اين آرزوها هم دست يافتني است. آرزوهاي بزرگ ما براي ملّت در اين سال، پيشرفت اقتصادي است؛ اقتدار و عزّت منطقه اي و بين المللي است؛ جهشهاي علمي به معناي واقعي است؛ عدالت قضائي و اقتصادي است؛ و ايمان و معنويّت است که از همه مهم تر و پشتوانه ي همه ي آن سرفصل هاي ديگر است. به نظر ما همه ي اين خواسته ها و آرزوها دست يافتني است؛ هيچ کدام از اينها چيزهايي نيست که از ظرفيّت ملّت ايران و ظرفيّت سياستهاي نظام بيرون باشد. ظرفيّتهاي ما بسيار زياد است؛ در اين زمينه حرفهاي گفتني اي وجود دارد که ان شاءالله به مهم ترين آنها در سخنراني عصر [شنبه ] اشاره خواهد شد.

آنچه در اين ساعت مايلم به ملّت عزيزمان عرض کنم اين است که اين ظرفيّت عظيم و مهم دست يافتني است ولي شروطي دارد؛ يکي از مهم ترين شروط عبارت است از همکاري هاي صميمانه ميان ملّت و دولت؛ اگر اين همکاري صميمانه از دو سو شکل بگيرد، يقيناً همه ي آنچه را که جزو آرزوهاي ما است دست يافتني است و آثار آن را مردم عزيزمان به چشم خواهند ديد. دولت، کارگزار ملّت است؛ و ملّت، کارفرماي دولت است. هرچه بين ملّت و دولت صميميّت بيشتر و همکاري بيشتر و همدلي بيشتري باشد، کارها بهتر پيش خواهد رفت. بايد به يکديگر اعتماد کنند؛ هم دولت، ملّت را به معناي واقعي کلمه قبول داشته باشد و ارزش و اهمّيّت و توانايي هاي ملّت را بدرستي بپذيرد، هم ملّت به دولت که کارگزار کارهاي او است به معناي حقيقي کلمه اعتماد کند. من در اين زمينه هم حرفهايي دارم و توصيه هايي دارم که ان شاءالله در سخنراني به آنها اشاره خواهم کرد. لذا به نظر من امسال را بايد سال همکاري هاي گسترده ي دولت و ملّت دانست؛ من اين شعار را براي امسال انتخاب کردم: «دولت و ملّت، همدلي و هم زباني». اميدواريم اين شعار در عمل تحقّق پيدا کند و هر دو کفّه ي اين شعار، يعني ملّت عزيزمان، ملّت بزرگمان، ملّت با همّت و با شجاعتمان، ملّت بصير و دانايمان، و همچنين دولت خدمتگزار بتوانند به اين شعار به معناي حقيقي کلمه عمل بکنند و آثار و نتايج آن را ببينند.

از خداوند متعال پيشرفت همه ي کارهاي بزرگ کشور را درخواست ميکنيم و توفيق خودمان را در خدمتگزاري از خداي متعال مسئلت ميکنيم.

والسّلام عليکم و رحمةالله و برکاته

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد