امروز چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398 - Thu 04 25 2019

منو

علی محمد مقدس دبیر اولین همایش تبیین راهبردی ملی مدیریت پسماندهای عادی استان های شمالی کشور

  • نوشته شده توسط روابط عمومی
  • دسته: اخبار سازمان
  • بازدید: 1110

 

 

اولین همایش راهبردی ملی مدیریت پسماندهای عادی در استان‌های ساحلی شمال کشور در آمل

» 1بهمن،1393 در آمل برگزار ‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان آرامستان شهرداری آمل، علی محمد مقدس  دبیر اجرایی همایش ، در جلسه مقدماتی برگزاری اين همایش که در سالن جلسات سازمان توسعه وپژوهش هراز جهادکشاورزی برگزار شد، گفت: این همایش اولین همایش از همایش‌های سه گانه‌ استان های شمالی کشوراست كه با نگاه ویژه به مدیریت پسماندهای عمومی، باتاکید بر تفکیک از مبدا درسطح کشور برگزار می‌شود.

دبیر اولین همایش راهبردی ملی مدیریت پسماندهای عادی در استان‌های ساحلی شمال کشور در آمل فرمودنداین همایش باکمک سازمان شهرداریها ودهیاریهای کشور ، سازمان حفاظت محیط زیست ، شورای اسلامی شهر آمل ، شهرداری آمل ، مرکز پژوهش شورا ، سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل برگزار شود.

علی محمد مقدس خاطرنشان كرد: مردم بیشترین نقش را در مدیریت پسماند ايفا مي‌كنند. مردم می‌توانند از طریق کاهش تولید پسماند، کمک در تفکیک از مبدا و مدیریت پسماندهای خانگی در این حوزه نقش موثری ایفا کنند.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین مسایل در این همایش فرهنگ سازی درمدیریت پسماند است، اهداف اصلی این همایش را ارتقای سطح فرهنگ مدیریت پسماند و راهکارهای نوین در حوزه مدیریت پسماندهای عادی، نخاله‌های ساختمانی، عفونی و پزشکی، عنوان کرد.

وی با توجه به اهمیت مدیریت پسماند در استان مازندران و شاید غفلتی که در این حوزه در استان صورت گرفته است، برگزاری چنین همایش‌هایی ضروری به نظر می‌رسد.

دبیر همایش راهبردی مدیریت پسماند شهرهای شمالی کشور ابراز امیدواری کرد که این همایش شروعی برای ورود قوی استان مازندران به حوزه مدیریت پسماند و آغاز حرکتی پرشتاب برای مسوولان این حوزه در راستای رفع کاستی‌ها و نواقص در بحث مدیریت پسماندباشد. .

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد